Flagi narodowe dla każdego państwa mają ogromne znaczenie. Rzadko się zdarza, żeby mieszkańcy danych krajów nie darzyli ich ogromnym uczuciem. Wypada tylko popatrzeć na nasz kraj, w którym nasza flaga jest nie tylko zwykłym symbolem, ale również znakiem, w którym mieszczą się wszelkie tradycje narodowe i patriotyczne. Walczyli za nią nasi przodkowie i nie inaczej jest też w innych krajach. Postanowiliśmy przygotować 2 ciekawostki na temat flag narodowych i chcąc się o nich dowiedzieć więcej, zachęcamy do lektury naszego tekstu.

Niektóre państwa mają niemal identyczne flagi

Zdecydowana większość z nas zna przynajmniej parę flag różnych państw. Oglądając telewizję bądź pamiętając ze szkoły wiemy, że niektóre z nich są do siebie podobne, ale też i ewoluowały na przestrzeni lat. Jeżeli chcemy znaleźć przykłady flag, które na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, to na pewno trzeba porównać ze sobą Włochy oraz Irlandię. Zarówno w kraju leżącym na południu Europy, jak i jego irlandzkim odpowiedniku na północy zgubne mogą być kolory, które wyglądają podobnie. O ile pierwsze dwa są rzeczywiście identyczne, to jednak różnica polega na tym, że Włosi mają czerwony, a Irlandczycy pomarańczowy.

Szukając innych przykładów, nie sposób dostrzec podobieństwa we flagach Indonezji oraz Monako. Podobieństwo jest wręcz niedostrzegalne, ponieważ zarówno układ oraz kolory są identyczne. Szkopuł polega na tym, że różnią się one proporcjami. Ta indonezyjska ma proporcje 2:3, natomiast flaga Monako 4:5. Co ciekawe, obydwie flagi są odwrotnością flagi narodowej Polski.

Najczęściej wykorzystywany wzór to prostokąt

Zapewne nikt z was nie zastanawiał się nad tym, jakie wzory dotyczą flag, jednak trzeba powiedzieć, że tym wzorem jest prostokąt. Oczywiście, ułożenie barw jest już zupełnie różne, natomiast kształt prostokąta jest uniwersalny. Przeważnie flagi są podzielone i tak jak to bywa w przypadku większości flag są one wielokolorowe, to nie zawsze tak było. Ciekawostką jest to, że flaga Francji, którą znamy z kolorów: niebieski, biały i czerwony, nie zawsze taka była. Kiedyś miała ona jednolity biały kolor.

Wszelkie flagi różnią się od siebie symbolami. Na niektórych flagach znajdują się różne emblematy, które jednoznacznie kojarzymy z danym krajem. Często nie zwracamy na nie zbytniej uwagi, jednak potrafimy rozpoznać mimo tego jaki jest to kraj. Flagi, które można kupić na okolicznosciowe.com.pl są zawsze tworzone z dbałością o każdy detal i sprawdzą się na różne okazje: organizacja meetingów międzynarodowych, koncertów, konkursów czy też wydarzeń sportowych. Zakładamy, że za parę dekad będzie wiele nowych flag, tak jak miało to miejsce po upadku ZSRR. Historia nie znosi próżni i może kiedyś się okaże, że będą nowe wzory flag. Jak to będzie wyglądać? Czas pokaże. Tymczasem zapraszamy na https://okolicznosciowe.com.pl/kategoria-produktu/flagi/