Podczas planowania budowy należy zadbać o każdy szczegół, który może przyczynić się do powstania elementów budynku o jak najwyższej jakości. Przeważnie pamiętamy o zapewnieniu pracownikom firmy budowlanej rusztowań, betonu, wapna lub odzieży ochronnej. Równie ważną kwestią jest też styropian oraz jego odpowiednie przygotowanie w procesie budowy. Obecnie zadanie to jest znacząco ułatwione, dzięki niezwykle precyzyjnym i wydajnym urządzeniom takim jak RemonTech przecinarki styropianu.

Spis treści

  1. Rola styropianu na budowie 
  2. Dlaczego RemonTech?
  3. Rodzaje przecinarek

Rola styropianu na budowie

Musimy pamiętać, że nie warto stosować chałupniczych rozwiązań podczas obróbki styropianu. Nie każdy wie, jak ważną rolę pełni on podczas prac budowlanych. Warto wspomnieć o jego właściwościach izolacyjnych. Dzięki niemu powstaje izolacja cieplna różnych elementów budynku na etapie tworzenia fundamentów, stawiania ścian oraz konstruowania dachu. Prawidłowo wycięty styropian jest więc o tyle ważny, że zapewni budynkowi odpowiednią temperaturę, zapobiegnie „uciekaniu” ciepła z domu, czyli zadba o zdrowie i rachunki za ogrzewanie jego mieszkańców. Aby precyzyjnie wyciąć styropian i dopasować go do pożądanej części budynku np. sztukaterii, warto zaufać RemonTech.

Dlaczego RemonTech?

RemonTech to firma, w której nieprzerwanie od ponad 30 lat pomagamy w przebiegu prac budowlanych z wykorzystaniem styropianu i styroduru. Zdobyte doświadczenie wykorzystaliśmy, aby zapewnić naszym klientom w całej Europie maksymalną redukcję kosztów. Dzięki naszym maszynom RamonTech przecinarki styropianu ich użytkownicy są w stanie zaoszczędzić też czas oraz zminimalizować ryzyko poniesionych strat. Dodatkowo oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz wyczerpujące informacje na temat naszych produktów, przez co jesteśmy w stanie dopasować indywidualnie odpowiednią maszynę ze względu na zapotrzebowanie. 

Rodzaje przecinarek

Różne przecinarki mogą skupiać się na wykonywaniu konkretnych cięć, co pozwala na uzyskanie dokładniejszego efektu końcowego. Modelem, na który warto zwrócić uwagę jest prosta w obsłudze maszyna do cięcia styropianu MDS 32/140, która tnie pod różnymi kątami zarówno w pionie, jak i w poziomie. Maszyna do cięcia styropianu MDS 52/115 pozwala dodatkowo na łatwe wycięcie listew i szpalet okiennych. Wszystkie przecinarki eliminują także powstawanie odpadów podczas obróbki styropianu, dzięki czemu jesteśmy w stanie realizować naszą misję, jaką jest ułatwienie pracy użytkownikowi maszyny oraz oszczędzenie pieniędzy klienta.