Jeżeli chcesz, aby Twoje potrawy zachwyciły podniebienie najbardziej wymagających smakoszy, musisz posiadać odpowiednie umiejętności oraz wysokiej jakości produkty. Wanilia, którą znajdziecie Państwo w ofercie sklepu Pi-NUTS {https://sklep.pi-nuts.eu/kategoria-produktu/wanilia/} to szlachetna odmiana planifolia-Bourbon, charakteryzująca się wyjątkowym aromatem i słodyczą. Pnącze, z którego pozyskuje się strąki tej wspaniałej przyprawy, kwitną tylko raz na kilka lat. Powstałe po zapyleniu i dojrzewaniu fasolki potrzebują wielu miesięcy, aby się zasuszyć – szybki proces utwardzania produktu powoduje obniżenie jego walorów smakowych. W naszym sklepie sprzedajemy wanilię w laskach, a także cukier, ekstrakt oraz pastę waniliową.

Laska wanilii

Klasyczne laski wanilii, sprzedawane pojedynczo (10,90 zł) lub po 5 sztuk (53,50) to stała oferta Pi-NUTS. Produkt można wykorzystać w całości – ziarna po wydobyciu posłużą do przygotowania wyśmienitych deserów lub wytrawnych potraw, z kolei pozostały, pusty strąk można zagotować z mlekiem (doskonale podkreśla smak domowych budyniów lub owsianki). Przykład oferty: https://sklep.pi-nuts.eu/produkt/laska-wanilii/

Cukier z wanilią

W ofercie Pi-NUTS znajdą Państwo cukier z prawdziwą, sproszkowaną wanilią bourbon z Madagaskaru (nie cukier wanilinowy, który powstaje ze sztucznych zamienników!). Jest to produkt, dzięki któremu przyrządzane potrawy będą pełne aromaty i zachwycą podniebienie największych smakoszy. Warto zwrócić uwagę na korzystną cenę cukru z wanilią (9.99 zł za 100 g), która umożliwia swobodne korzystanie z zalet tej wspaniałej przyprawy. Szczegóły oferty: https://sklep.pi-nuts.eu/produkt/cukier-waniliowy-z-wanilia-bouron-100g/

Ekstrakt waniliowy

Ekstrakt waniliowy powstaje poprzez namaczanie ziaren wanilii w wodzie z dodatkiem alkoholu etylowego – w ten sposób płyn pozyskuje wszystkie drogocenne związki chemiczne odpowiedzialne za niepowtarzalny smak i zapach tej rośliny. W sklepie Pi-NUTS sprzedajemy ekstrakt waniliowy o prostym i dobrym składzie. Jego bazą jest cukier inwertowany w płynnej postaci, do którego dodajemy prawdziwe ziarna lasek wanilii burbońskiej. W składzie tego produktu nie znajdziecie Państwo żadnych zbędnych dodatków, czy konserwantów. Wygodna pipetka dołączona do buteleczki pomaga precyzyjnie dozować preparat. Ekstrakt waniliowy ma szerokie zastosowanie zarówno w gastronomii (wypieki, lody, jako dodatek do napojów, potrawy z drobiu lub ryb), a także w kosmetyce (głównie aromaterapia oraz kąpiele relaksacyjne). Jego cena to 24,90 zł.

Pasta waniliowa

Pasta waniliowa to produkt, po który często sięgają cukiernicy. Konsystencja gęsto syropy, wysoka zawartość ekstraktu z ziaren wanilii, sprawiają, że jest on wygodny w użyciu i niezwykle wydajny. W naszym sklepie Pi-NUTS można zamówić ten produkt w ilości hurtowej (opakowanie 1-kilogrmowe w cenie 369 zł) lub detalicznej (opakowanie 100 g). Pasta waniliowa jest łatwa w przechowywaniu, na długo zachowuje idealny smak i aromat (jest trwalsza niż laski wanilii).

Waniliowa oferta Pi-nuts dostępna jest tutaj: https://sklep.pi-nuts.eu/kategoria-produktu/wanilia/